Szent Johanna Gimi-A jövő rejtelmei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal nem áll kapcsolatban sem Leiner Laurával, sem a kiadóval. Ezt az oldalt lelkes rajongók hozták létre, akik maguk és mások szórakoztatására csinálják, amit csinálnak.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
C-box
Mészáros Dávid Cbox-6
The Staff
Mészáros Dávid Staff2
Rentai Renáta

Rentai Napsugár

Szatmáry Kinga
Top posters
Rentai Renáta
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Admin
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Rentai Napsugár
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Lázár Szilvia
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Sebastien MonPierre
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Latzkovits Vanda
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Human Viktor
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Stefanek Miléna
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Beregi Marcell
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Zsákos Izabella
Mészáros Dávid Vote_lcapMészáros Dávid Voting_barMészáros Dávid Vote_rcap 
Legutóbbi témák
» Titulusfoglaló
Mészáros Dávid Icon_minitimeHétf. Dec. 02, 2013 8:57 am by Gabrielle Bright

» Guzmics Leyla
Mészáros Dávid Icon_minitimeVas. Nov. 17, 2013 12:52 pm by Rentai Napsugár

» Eltávozok egy időre
Mészáros Dávid Icon_minitimeKedd Ápr. 09, 2013 1:58 pm by Nagy Zsolt

» Canada snow
Mészáros Dávid Icon_minitimeVas. Ápr. 07, 2013 10:41 am by Nagy Zsolt

» Szólánc ≧∀≦
Mészáros Dávid Icon_minitimePént. Ápr. 05, 2013 3:28 pm by Abai Damasa

» Avatarfoglaló
Mészáros Dávid Icon_minitimeCsüt. Ápr. 04, 2013 10:01 am by Abai Damasa

» Abai Damasa - csak ha nem gond
Mészáros Dávid Icon_minitimeCsüt. Ápr. 04, 2013 9:47 am by Abai Damasa

»  ACTIVTY CHEK
Mészáros Dávid Icon_minitimeKedd Ápr. 02, 2013 4:34 pm by Abai Damasa

» A vadon szava
Mészáros Dávid Icon_minitimeVas. Márc. 31, 2013 7:18 am by Leeda

  • Az oldal „világát” köszönjünk Leiner Laurának, aki megteremtette nekünk ezt a csodálatos világot. Mindazonáltal az oldal nem áll kapcsolatban sem vele, sem a Ciceró könyvkiadóval. Valamint az oldalból anyagi hasznunk nem származik, mi csak mások szórakoztatására hoztuk létre az oldalt.

  • Azt, hogy ilyen gyönyörű helyen játszhattok, legelsősorban Adának köszönhetitek, aki a dizájnt, a kódokat és a képek nagy részét készítette. Másodsorban pedig köszönhetitek a mindenben segítő Reninek és Kingának, akik mindig ott voltak, ha kellettek.

  • Mint fentebb kiderül a képeink és kódjaink sajátok, így kérek mindenkit, hogy ne lopjon, mert annak következményei lesznek, azt megígérhetjük…

 

 Mészáros Dávid

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Mészáros Dávid
Diák
Diák
Mészáros Dávid


Hozzászólások száma : 2
Join date : 2012. Dec. 26.
Tartózkodási hely : St. Johanna Gimi

Mészáros Dávid Empty
TémanyitásTárgy: Mészáros Dávid   Mészáros Dávid Icon_minitimeSzer. Dec. 26, 2012 5:23 pm






Mészáros Dávid


Mr.Boombastic

Apró-cseprö dolgok

SZÜLETÉSI HELY/ IDŐ:Magyarország – Budapest/ 2002. Augusztus 20.
KOR:18
BECENÉVD.
SZERET:zenekar, zene, hírnév, rádiózás
NEM SZERET:tanulás, rend
BESZÉLT NYELVEK:magyar angol
KEDVENC TANTÁRGY:tesi
MINDIG NÁLAM VAN:gitár pengetőm
TITOK:-
FÉLELEM:-
CSOPORT:diák
KEDVENC ÉTEL:pizza
SZERELEM:van olyan, aki tetszik, de kétlem, hogy kölcsönös
ANYA:Mészáros Viktória
APA:Mészáros Zsolt
TESÓK:Mészáros Máté
ÖT SZÓ RÓLAM:zenész, helyes, izmos, egoista, vicces
PLAY BY:Taylor Lautner
HÁZIÁLLAT:nincs
VALAKI AKI NAGYON FONTOS:ősök
PÉLDAKÉP:Mike Kroeger, Chad Kroeger
KEDVENC ZENÉK, EGYÜTTESEK, ÉNEKESEK:Nickelback
KLUBOK:-
KEDVENC SZÍNÉSZ/SZÍNÉSZNŐ:Robert Downey Jr., Charlize Theron
ISKOLA:Szent Johanna Gimnázium
ÉVFOLYAM:12
OSZTÁLY:a
MÉG VALAMI NAGYON FONTOS?nincs




A föprodukció!

A basszusgitárommal a hátamon baktatok a próbatermünkbe, miközben a pengetőmet forgatom ujjaim között. A tanításnak már rég vége van, így zavartalanul hajthatjuk végre a próbát, ami, általában beletelik egy órába, de, néha túllépjük ezt a keretet. Ami, nekem nem baj, mivel tudom fejleszteni a képességeimet, amit már régóta fejlesztgetek. Nyolc éves koromban kezdtem el a gitározást, eleinte akusztikus, majd elektromos gitáron. Ez tizenkét éves koromig tartott, akkor lépett az életembe a basszusgitár. Akkor minden létező gitárfajtát eldobtam magamtól, és csak a basszusgitárnak kezdtem élni. Eleinte igaz, hogy némi bénázással álltam elébe, mivel meg kellett szoknom, hogy a régi, hat húros helyett egy vagy négy, vagy öt húrral megáldott példánnyal kerültem szembe, és ez olykor megtévesztően hatott. De nem tellett fél évbe, máris hozzászoktam a kevesebb húrral felszerelt gitárokhoz, és már otthonosan mozogtam annak használatában. Természetesen tanár nélkül kezdtem el birtokolni a gitártudásomat, tanárhoz nem volt kedvem járni. Meg amúgy is, az internet a barátunk, de ebben az esetben tanárunk is.
A pályafutásomhoz vezető gondolatokon rágódok, miközben a megadott terem ajtaja elé nem érek. Már rögtön felfigyelek a dobosunk csörömpölésére, mely rögtön egy halvány mosolyt is csal az arcomra. Ezek után benyitok, és körbepillantok. Rajta, és rajtam kívül egy árva szent lélek sincs itt.
- Többség? – teszem fel a kérdésemet, miközben odamegyek hozzá, és lepacsizok vele. A kiszemelt padomhoz lépek, ahova lerakom a gitárt, majd felnyitom a tokjának tetejét.
- Fene tudja… majd jönnek. – felel a kérdésemre, majd bólintok, és előkapom a gyönyörű, Fender Precision-omon. Négy húros, 1951-es kiadás, kőrisfából, nyaka csavarozott jávornyak. 22 érintővel rendelkezik, mely a „speciális” modellekről árulkodik. Igaz, hogy már, szinte a kezdetek óta megvan, de azóta is hű szolgálóként segíti a bandát. Rögtön belekezdek a hangolásába, de, azt tökéletes állapotban találom. Hát igen, látszik, hogy sokat gyakorlok rajta, különben úgy el lenne hangolódva, hogy azt öröm lenne nézni, és hallgatni. Amint levágódok a padra, és megpengetem pár, egymást követő hangot, hogy halljam, tényleg minden rendben van-e, az ajtó nyitódására leszek figyelmes. A kezemet nem veszem le a gitárról, de azért felsandítok, hogy, vajon melyik későnket üdvözölhetem. És, ki más lenne az, mint Hajni, az énekesünk.
- Szép jó reggel Csipkerózsika. Hős hercege felébresztette mély álmából, hogy elinvitálja a próbára? – teszem fel a kérdésemet a Fenderembe támaszkodva, de látom, hogy a lány nem éppen veszi jó néven a kedvességemet. Szóval, csak váll rántva kapom le róla a tekintetemet, és előbányászom a tokból az erősítő kábelt, aminek egyik végét a gitárba, a másikat pedig magába az erősítőbe dugom. Felülök az erősítő tetejére, majd jobb lábamra helyezem a gitárt, és megpengetek pár hangot, hogy halljam, mennyit kell állítani az erősségen. Csak a hangot kell egy kicsit lejjebb tekerni, a torzítást, a számhoz függően kicsit erősebbre, és kész is van.
- Na, és hű gitárosunkat melyik éktájon hagytad? – intézem kérdésemet a lány felé, aki éppen a holmiját pakolja le az egyik sarokba, majd felém pillant, de nem válaszol. Mindegy, majd csak megérkezik, neki elnézem, hiszen folyton késik. Csak, énekesünkre nem jellemző ez.
- Ééés… megérkezett! Tapsot neki! - mondom összecsapva a tenyeremet, amin meglátom az ajtóban a gitárosunkat.
- Merre jártál, drága jó barátom? – teszem fel neki a kérdést.
- Elfelejtettem, hogy próbát beszéltünk meg…
- Ohh, értem, elfelejtetted… Látom, az agyad szivacsként használ. Felszívja az információkat, de azt kénytelen megjegyezni, mivel, az idő múlásával kifacsaródik a tudatából. – mondom goromba arckifejezéssel nézve, amint előveszi Gibson Les Paul Robot-ját, ami kék színben tündököl a kezében. Minden egyes alkalommal meg kell, hogy csodáljam, mivel gyönyörű formájú, és a szín kifejezetten illik hozzá. Vagyis, egy szóval, a gitár tökéletes.
- Add ide… -mondom lekapva a basszeromat, amit a földre helyezek a lábamra támasztva, majd nyújtom a kezemet a Les Paul után. Amint megkaparintom, végigsimítom rajta a kezemet, majd meghallgatom egyesével a húrok hamisságát. Egy kicsit csavarok mindegyiken, amíg tökéletessé nem válik.
- Na jó, készen is van. – nyújtom vissza gitárosunknak, majd felkapom a sajátomat, a nyakamba akasztom, de az erősítőről nem szállok le. Amint mindenki feláll a megfelelő pozícióba, Balázs, a dobos beszámol, összecsapja az ütőket, majd belekezd a felvezetőbe. Ezt követően Ádám, a gitáros, és én szállunk be, majd Hajni. Minden tökéletesen megy, fél percig, amíg Ádám el nem rontja az egyik akkordot, és ezzel együtt a ritmust.
- Állj! – eresztem ki a hangomat, amire mindenki felfigyel, és a zene abbamarad.
- Ádám, hányszor pofázzam el neked, hogy ott nem C-dúr, hanem D- dúr van?! Ennyire elcsökevényesedett az agyad, vagy mi halál van?! És emiatt kell majd minden egyes próbán megállni, hát remek… Na jó, elölről, srácok. – ordítom le szépen a gitárosunk fejét, majd intek Balázsnak, hogy mehet még egyszer. Amint a kritikus ponthoz érünk, kicsit elhalkul a játékom, hogy halljam, jót játszik-e, és, amint meghallom a tiszta D-dúrt, elmosolyodok, és játszok tovább. Hamar a szám végéhez is érünk, majd rögtön felhívom a figyelmét Ádámnak.
- Na, másodjára jól játszottad. És, csodák csodájára, Hajni… nem voltál hamis. Csak nem gyakoroltál? Balázs, neked nem tudok mit mondani, de jól játszottad, ahogy szoktad. Na, mehet a következő. – mondom, majd, most kivételesen, ebben a számban én hangolom rá a nem létező közönséget a számnak a gyorsaságára, ami úgy közép tájt helyezkedik el.
Ebben a tőlem induló szigorban folytatódott a próba, míg nem egy kedves mosollyal jeleztem, hogy mára ennyi, pakolhatunk. Mindenki elrakta a hangszerét, és távoztunk, mindenki a saját maga által kiválasztott helyek felé.


Vissza az elejére Go down
Rentai Renáta
Admin
Admin
Rentai Renáta


Hozzászólások száma : 70
Join date : 2012. Aug. 22.
Tartózkodási hely : Budapest, II kerület

Mészáros Dávid Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mészáros Dávid   Mészáros Dávid Icon_minitimeSzer. Dec. 26, 2012 6:05 pm

Hát Mit ne mondjak, tetszett az Et-d. Jó sok mindent tudsz a gitárokról, és ahogy látom te vagy a főnök a bandában. Vagy az alapító is te vagy?

Mindenesetre problémám nem volt, így el vagy fogadva. Foglald le amit kell, aztán irány a játéktér ^^
Vissza az elejére Go down
 
Mészáros Dávid
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Felmayer Dávid

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szent Johanna Gimi-A jövő rejtelmei :: Karakteralkotás :: Élettörténetek :: Elfogadott élettörténetek-
Ugrás: